استاندارد فنی یکپارچه نصب دیزل ژنراتور

2019-10-30

استانداردهای فنی یکپارچه برای نصب ژنراتور دیزل

1. محدوده کاربرد

این استاندارد فنی برای راهنمایی ساخت در محل برای پروژه های نصب دیزل ژنراتور در مناطق شهری قابل اجرا است.

2.   بر اساس

2.1 مگر در مواردی که خلاف گفته شده باشد ، پروژه باید مطابق با طرح ، نقشه ها و استانداردهای مربوطه ملی ، محلی و صنعتی باشد ، از جمله شامل:

" کد ساخت و پذیرش دستگاه های زمینی " GB50169-92

" کد پذیرش ساخت و ساز مهندسی برق ساخت و ساز " GB50303-2002

" مشخصات طراحی سیستم تغذیه و توزیع برق " GB50052-95

" استانداردهای ساخت و پذیرش سیستم های اطفا حریق فوم " GB50281-98

" مشخصات ساخت و اعلام هشدار خودکار آتش " GB50168-92

" اقدامات فنی طراحی مهندسی عمران ملی " Electric (2003)

2.2 اگر پیمانکار در مورد شرایط زیر شک داشته باشد ، باید بلافاصله ملک را به املاک و مستغلات تحویل دهد. تصمیم نهایی را بگیرید ، در غیر این صورت ، قابل قبول تلقی می شود.

دیزل ژنراتور با سایبان ضد صدا
دیزل ژنراتور با سایبان ضد صدا

3. قبل از ورود به مکان موارد را بررسی کنید

موارد زیر لازم است قبل از نصب دیزل ژنراتورهای بزرگ بررسی شوند. لطفا با بخش یا افراد حرفه ای مربوطه مشورت کنید. در غیر این صورت ، لطفاً آن را به موقع به بخش حرفه ای مربوط و سرپرستان و حزب A ارسال کنید.

3.1 تأمین و تخلیه آب

گاز خروجی تولید شده توسط مولد سوخت دیزل باید قبل از تخلیه تصفیه شود. تصفیه تصفیه نیاز به تأمین آب و تخلیه دارد تا فشار خاصی از آب را با توجه به نوع دیزل ژنراتور تأمین کند. متخصص آبرسانی و زهکشی باید بندر تأمین آب را در موقعیت مناسب رزرو کند. یک درگاه تأمین آب را فشار دهید که فشار خاصی را ایجاد می کند و یک اتاق دیزل ژنراتور را معرفی کنید.

بررسی کنید که آیا خندق زهکشی در اتاق ژنراتور اضطراری با یک صفحه پوشاننده پوشیده شده است یا خیر و یا در برابر جوندگان موش اقدامات لازم را انجام دهید.

3.2 سازه ساختمان

بررسی کنید آیا سوراخ اگزوز مطابق با عملیاتی بودن   است نیازهای دیزل ژنراتور ؛

بررسی کنید که آیا قطعات جاسازی شده بالابرنده دیزل برای سقف خانه ژنراتور اختصاص دارد یا خیر.

بررسی کنید آیا دیواره دودکش اگزوز دیزل مخصوص دیوار است   و اینکه آیا اندازه رزرو شده نیازهای دیزل ژنراتور را برآورده می کند.

بررسی کنید که آیا درب موتور دیزل و درب ذخیره روغن مجهز به درب های آتش نشانی کلاس B هستند. آیا ارتفاع آستانه درب ذخیره روغن با توجه به ظرفیت مخزن و طراحی منطقه به ارتفاع رسیده است و آیا ضخامت شن و ماسه کف اتاق ذخیره روغن مطابق با الزامات است.

بررسی کنید که آیا یک پایه بتونی به ارتفاع 20 سانتی متر در زمین اتاق ژنراتور ساخته شده است یا خیر. اندازه جدول باید نیازهای نصب واحد را برآورده کند.

بررسی کنید آیا لامپ ها ، پنجره ها و درها در اتاق تجهیزات ، کف و دیوارهای داخلی تمام شده اند   و اینکه آیا زباله برداشته شده است؟

3.3 حفاظت از آتش

بررسی کنید که آیا یک تلفن مستقیم در موتورخانه دیزل برای برقراری ارتباط با مرکز کنترل آتش نصب شده است.

بررسی کنید آیا سیستم اطفا حریق گاز CO2 و سیستم اعلام حریق در اتاق ژنراتور نصب شده اند ، آیا می توان کنترل اتصال دستگاه دودزا و شیر تأمین هوا و غیره را انجام داد ، آیا حالت کارکرد همه تجهیزات آتش نشانی می تواند باشد به مرکز کنترل منتقل شود ، آیا می تواند مستقیماً در مرکز آتش باشد تجهیزات آتش کنترل کنید.

بررسی کنید که آیا تمام تجهیزات الکتریکی مربوط به آتش در اتاق ژنراتور منبع تغذیه دوگانه را تأمین می کند یا خیر و آیا می تواند به سوئیچینگ خودکار دست یابد

دیزل ژنراتور نوع باز با موتور دیزل SDEC
ژنراتور نوع باز با موتور دیزل SDEC

4. پذیرش ورودی و آماده سازی ساخت

4.1 پذیرش ژنراتور دیزل (تأمین حزب A)

میزبان ، لوازم جانبی ، ابزار ویژه ، قطعات یدکی را با توجه به لیست بسته بندی بررسی کنید.

با اسناد فنی ، گواهی بازرسی و سوابق کارخانه ؛

ژنراتور و کابینت کنترل سوابق آزمایش کارخانه را ارائه می دهند.

بازرسی بصری: یک پلاک وجود دارد ، هیچ نقصی در بدنه وجود ندارد ، پوشش کامل.

4.2 حزب B مواد تامین

قبل از ورود به بازار ، فرم ورود مواد تجهیزات را با توجه به شرایط نظارت گزارش دهید و پس از تأیید ، به موقع وارد سایت شوید.

مواد تجهیزات وارد شده به سایت باید دارای گواهی انطباق و گزارش بازرسی باشند و مواد تجهیزات باید الزامات استانداردهای ملی مربوطه را داشته باشند.

مواد خریداری شده توسط پیمانکار باید قبل از استفاده تحت نظارت و بازرسی قرار گیرند و مراحل مطابق با مقررات مربوط به مقررات نظارت است.

4.3 آماده سازی ساخت

مدیر پروژه پیمانکار و پرسنل فنی در محل باید حداقل 7 روز قبل از ساخت و ساز رسمی برای بررسی شرایط ساخت و ساز و ورود به مرحله مذاکره و آماده سازی ساخت و ساز در پیمانکار عمومی به محل وارد شوند.

اگر پرسنل نصب و ساخت و ساز نیاز به اقامت در محل ساخت داشته باشند ، باید حداقل سه روز قبل از ساخت رسمی آماده شوند.

مواد باید حداقل دو روز قبل از نصب رسمی وارد سایت شوند و در یک مکان از پیش تعیین شده انباشته شوند.

پیمانکار باید دارای شرایط ساخت و ساز حرفه ای و تیم ساخت و ساز حرفه ای باشد ، از لباس فرم و نشان یکنواخت استفاده کند ، به طور فعال با مدیریت پیمانکار عمومی همکاری کند و به ساخت و ساز ایمن و متمدن توجه کند.

طرح سازمان ساخت و ساز و طرح ساخت را سه روز قبل از ورود به سایت ارائه دهید و ساخت و ساز را مطابق با طرح و برنامه ساختمانی مصوب سازمان ساخت و ساز سازمان دهید.

ژنراتور خاموش با موتور دیزل کامینز
ژنراتور خاموش با موتور دیزل کامینز

5. نصب و ساخت و ساز مورد نیاز فنی ؛

5.1 دو مجموعه باتری برای راه اندازی برق باید در اسرع وقت برای استفاده فراهم شود. ولتاژ باید 24 ولت باشد. ظرفیت هر گروه با توجه به راه اندازی مداوم موتور دیزل حداقل 6 برابر تعیین می شود.

5.2 لوله های اگزوز و صدا خفه کن ها باید برای تحمل وزن آنها به ساختمان یا به یک براکت مخصوص نصب شوند و به واحد متصل شوند ' لوله اگزوز توسط یک دمنده با عملکرد تلسکوپی.

5.3 سیستم اگزوز باید طول ، تعداد آرنج ها را کاهش دهد و قطر را کاهش دهد تا فشار برگشتی اگزوز کاهش یابد.

5.4 قسمت داخلی لوله اگزوز باید تضمین شود که نشت نکند. غلظت مشخصی از گازهای خروجی در موتورخانه باعث مسمومیت پرسنل شده و بر عملکرد طبیعی ژنراتور تأثیر می گذارد.

5.5 لوله اگزوز باید با یک پوشش محافظ پوشانده شود ، و باید در امتداد دیواره خارجی یا دودکش به صورت عمودی گذاشته شود. انتهای خروجی لوله باید به یک درپوش باران مجهز باشد یا به زاویه مایل 30-45 درجه بریده شود.

5.6 فاصله خروجی هوای رادیاتور و دیواره 0.8-1M است و کاپوت هوا با خروجی هوای دیوار وصل می شود. هوا بسته می شود تا هوای گرم نتواند به داخل اتاق نشت کند.

5.7 اتصال بین مجرای هوای گرم و رادیاتور موتور دیزلی باید از اتصالات نرم لوله راه راه ساخته شود تا لرزش بدنه به هود هوا منتقل نشود.

5.8 ورودی های هوای تازه به طور کلی بر روی دیوار مقابل خروجی هوا نصب می شوند. هنگام استفاده از ورودی هوای طبیعی ، منطقه باید بزرگتر از خروجی هوا باشد که 1.25 برابر خروجی هوا است.

5.9 در طی 12 ساعت از کار مداوم ژنراتور ، هیچگونه پدیده غیرعادی مانند نشت روغن ، نشت هوا و نشت آب وجود نداشته باشد.

5.10 خط خنثی ژنراتور (خط صفر در حال کار) باید مستقیماً به خط اصلی زمین متصل شود و قطعات ضد سست پیچ و مهره کامل و مشخص شده اند.

5.11 مقدار مقاومت عایق فاز به فاز و فاز به فاز فیدر به فیدر کابینت توزیع ولتاژ پایین باید بیشتر از 0.5M اهم باشد و تست مقاومت ولتاژ DC فیدر کابل عایق پلاستیکی 2.4KV ، زمان 15 دقیقه است و جریان نشت پایدار است.

5.12 پس از اتصال فیدر دیزل ژنراتور ، توالی فاز در هر دو انتها باید با توالی فاز سیستم منبع تغذیه اصلی سازگار باشد.

ژنراتور تریلر برای استفاده اضطراری
ژنراتور تریلر برای استفاده اضطراری

6. ساخت و پذیرش مهندسی

6.1 قبل از ساخت رسمی ، پیمانکار باید نقشه های نصب و ساخت قرارداد عمومی را با توجه به شرایط مناقصه (وضعیت قرارداد سه جانبه) و شرایط ، نظارت و مدیریت پروژه و طبق برنامه ساختمانی مصوب و ساخت و ساز سازمان طراحی ؛

6.2 سیم کشی کابینت کنترل همراه با مجموعه ژنراتور باید صحیح باشد ، و اتصال دهنده ها در حالت اتصال خوب هستند و هیچ نشتی ندارند. نوع و مشخصات دستگاه محافظ سوئیچ صحیح است. پس از اتصال مدار تغذیه مجموعه دیزل ژنراتور ، توالی فاز هر دو انتها باید با توالی فاز سیستم منبع تغذیه اصلی سازگار باشد.

6.3 خط خنثی (خط صفر در حال کار) ژنراتور باید به خط اصلی زمین متصل شود. قطعات ضد سست پیچ و مهره کامل و علامت گذاری شده است.

6.4 مقاومت عایق بین زمین فاز به فاز و نسبی خط تغذیه کابینت ژنراتور به ولتاژ پایین باید بیشتر از 0.5M اهم باشد.

6.5 تابلو برق ، دستگاه سوئیچینگ اتوماتیک یا دستی و دستگاه محافظ کابینت توزیع برق ولتاژ پایین در سمت دریافت کننده برق واجد شرایط هستند و واحد به طور مداوم و بدون خرابی به مدت 12 ساعت کار می کند

6.6 لامپ های ضد انفجار برای روشنایی در اتاق ذخیره روغن استفاده می شود. مخزن ذخیره روغن به پارکینگ در فضای باز نزدیک کامیون سوخت هدایت می شود. نازل باید یک کلاه بارانی باشد و از ورود مواد خارجی جلوگیری کند.

6.7 آزمون مجموعه ژنراتور باید الزامات “ را داشته باشد دیزل ژنراتور   تست تحویل ” پروژه؛

6.8 پس از اینکه پیمانکار نصب و راه اندازی را به پایان رساند ، تکنسین ها باید در محل مستقر شوند تا مسئولیت نگهداری و مدیریت را بر عهده داشته و برای هماهنگی کار با طرف های دیگر مانند پیمانکار عمومی همکاری فعال داشته باشند.

6.9 پیمانکار باید مسئول پذیرش بخش حفاظت از محیط زیست و آتش نشانی باشد ، نقشه های تکمیل و سایر مواد را ارسال کند و مراحل پذیرش تکمیل را طی کند.

6.10 واحد باید همیشه در حالت آماده به کار باشد. هنگامی که منبع تغذیه قطع می شود ، واحد باید بلافاصله شروع به کار کند و ظرف 15 ثانیه به حالت عادی بار برسد.

6.11 واحد باید با سیستم برق قفل شود و به طور موازی با آن کار نکند. هنگامی که برق برق بازیابی شد ، واحد باید به طور خودکار از کار خارج شود و دستگاه را به تأخیر بیندازد.

6.12 در صورت سه خرابی متوالی شروع به کار ، این امکان وجود دارد که یک سیگنال زنگ خطر صادر کند.

6.13 تمام دمنده های مربوط به آتش ، هودهای اگزوز و دیزل ژنراتورها در اتاق تجهیزات می توانند هماهنگ شوند و سیگنال های عملکرد آنها باید از راه دور به مرکز کنترل منتقل شوند و این دستگاه ها از راه دور در مرکز کنترل قابل کنترل هستند.

6.14 شرایط پذیرش حفاظت از محیط زیست: دیزل ژنراتور   باید الزامات بخش حفاظت از محیط زیست برای استانداردهای انتشار سر و صدا و اگزوز را داشته باشد. هنگام نصب واحد دیزل ، به اقدامات ضد لرزه ای توجه کنید. تعدادی کوسن را به طور تصادفی بین واحد و فولاد کانال قرار دهید. معیارهای پذیرش باید دارای معیارهای زیر باشد:

استاندارد سر و صدای محیط زیست ژنراتور دیزل ژنراتور (dBA)
کاربرد دامنه زمان روز ساعت شب
منطقه مسکونی ویژه 45 35
ساکنان ، مناطق فرهنگی و آموزشی 50 40
منطقه تجاری و مسکونی عمومی مختلط 55 45
مخلوط صنعتی ، تجاری ، ترافیکی کم و مسکونی ، مرکز تجاری 60 50
منطقه غلظت صنعتی 65 55
حاشیه جاده های رانندگی 70 55

ژنراتور دیزلی

Share this Post:

Get in Touch with us

اطلاعات بیشتری را پر کنید، ما ظرف 24 ساعت به شما خواهیم رسید.

آدرس کارخانه

منطقه صنعتی Shangang، Lianjiang شهر، Fuzhou شهر، فوجیان، چین.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

تلفن : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

زمان کاری :8:30-18:00(به وقت پکن)

contact us