روند توسعه عیب موتور دیزل

2019-12-10

روند توسعه عیب موتور دیزل

تشخیص خطای موتور دیزل سه قسمت اصلی جمع آوری سیگنال ، پردازش داده ها و استخراج مقدار ویژگی ، تشخیص و طبقه بندی عیب را شامل می شود ، اما فناوری تشخیص عیب آن انواع مختلفی از رشته ها و دانش نظری را ادغام کرده است و از فناوری تشخیص سنتی به تشخیص هوشمند تبدیل شده است . تاریخچه فناوری

دیزل ژنراتور 25kVA با موتور دیزل کامینز
ژنراتور 25 کیلوولت آمپر کامینز دیزل

اگرچه فناوری تشخیص عیب موتور دیزل موفقیت های بسیاری در کاربردهای مهندسی ایجاد کرده است ، اما به دلیل ساختار پیچیده سیستم موتور دیزل ، شرایط کار قطعات و اجزای حین کار با یکدیگر تداخل دارند و انواع عیب ها نیز متنوع است. تاکنون مجموعه ای از روشهای تشخیصی سریع ، م effectiveثر ، پرکاربرد و تشخیصی با نتایج ایده آل وجود نداشته است. مشکلات اصلی آن عبارتند از:

1. موتور دیزلی ساختار کامپوننت پیچیده ای دارد. در حین کار ، نقش هر سیستم کاری نامشخص است. دوم ، برای انواع مختلف موتورهای دیزلی ، ساختار جز component ، ترکیب سیستم و اصل کار نیز متفاوت است ، یعنی تشخیص عیب موتور دیزلی روش برای موتور دیزل دیگری اعمال می شود و نتایج تشخیص به دست آمده سازگار نیست با وضعیت در حال اجرا

2. از آنجایی که موتور دیزلی یک وسیله مکانیکی دوار رفت و برگشتی است و در هنگام کار با سر و صدای زیادی همراه است ، سیگنال ارتعاش جمع شده در یک لحظه خاص به خوبی نشان دهنده وضعیت خوب یا بد موتور دیزل نیست.

3- در تشخیص عیب موتور دیزل ، تعیین دقیق مطابقت بین علائم و خطاها غیرممکن است ، یعنی بین این دو مطابقت یک به یک وجود ندارد ، بلکه پدیده ای یک به یک است.

ژنراتور صنعتی 150kVA
ژنراتور صنعتی 150kVA

در توسعه اجتماعی آینده ، با تعمیق تحقیقات علمی ، الگوریتم های بهینه سازی هوشمند و فن آوری رایانه به طور مداوم به روز می شوند و با یکدیگر ادغام می شوند ، و آنها برای تشخیص عیب موتور دیزل برای بهبود سرعت فرایند تشخیص و دقت نتایج تشخیص تبدیل به روند پیشرفت زمان شوید. بر این اساس ، پیشرفت آینده به طور عمده در جنبه های زیر منعکس می شود:

1. از نظر پردازش سیگنال ، با توجه به غیر ایستایی بودن ، گذرا بودن و ناگهانی بودن سیگنال های لرزش موتور دیزل ، به منظور بهبود و بهبود تجزیه و تحلیل سیگنال و روش های پردازش (مانند روش های استخراج اطلاعات در تجزیه و تحلیل دامنه فرکانس زمان) ، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر که وضعیت دستگاه را منعکس می کند ، یک پیشرفت مهم در تشخیص عیب در آینده است.

2. از نظر نتایج تشخیص ، هر الگوریتم بهینه سازی هوشمند مزایا و معایب خاص خود را دارد. بنابراین ، به منظور بهبود دقت نتایج تشخیص ، انواع الگوریتم های بهینه سازی با یکدیگر ادغام شده اند ، مزایای آن مکمل یکدیگر هستند و برای تشخیص از روش تجزیه و تحلیل خطای موتور دیزل استفاده شده است ، در این مقاله الگوریتم مصنوعی کلنی زنبور عسل ماشین بردار پشتیبانی را برای به دست آوردن بهترین پارامترهای عملکرد بهینه می کند ، که می تواند برای دستیابی به دقت بالاتر در طبقه بندی نهایی خطای موتور دیزل مورد استفاده قرار گیرد.

3. از نظر منابع فنی ، به منظور اطمینان از بهره وری تولید و کارایی کار ، از فناوری رایانه برای ایجاد سیستم های تشخیص خطا و سیستم های تجزیه و تحلیل جمع آوری داده ها و سیگنال ، استفاده از فن آوری شبکه برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تشخیص آنلاین همجوشی اطلاعات استفاده کنید.

250 کیلو وات کامینز دیزل ژنراتور نوع باز
250 کیلو وات کامینز دیزل ژنراتور نوع باز

 

Share this Post:

Get in Touch with us

اطلاعات بیشتری را پر کنید، ما ظرف 24 ساعت به شما خواهیم رسید.

آدرس کارخانه

منطقه صنعتی Shangang، Lianjiang شهر، Fuzhou شهر، فوجیان، چین.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

تلفن : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

زمان کاری :8:30-18:00(به وقت پکن)

contact us